Spier Signature vin til 35 kr. og dansk ovnklar flæskesteg til 14,95 kr. - se de lokale tilbud

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Allerød og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Kvickly, Meny, Netto og Rema 1000.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

Kvickly: Spier Signature vin til kun 35 kr.

Hos Kvickly kan du få den sydafrikanske Spier Signature vin til en skarp pris på kun 35 kr. pr. flaske. Dette tilbud gælder fra fredag den 9. oktober til og med torsdag den 22. oktober 2026.

Meny: Gestus klementiner til 19,95 kr. pr. bakke

Meny tilbyder lækre Gestus klementiner til kun 19,95 kr. pr. bakke. Tilbuddet er gældende fra fredag den 9. oktober til torsdag den 15. oktober.

Netto: Hakket grise- og kalvekød til kun 20 kr.

Netto har et godt tilbud på hakket grise- og kalvekød 8-12% eller flæsk i skiver til en pris af kun 20 kr. for 350-400 g. Tilbuddet gælder fra lørdag den 10. oktober til og med fredag den 16. oktober 2026.

Rema 1000: Dansk ovnklar flæskesteg til 14,95 kr. pr. ½ kg

Rema 1000 har en fantastisk pris på dansk ovnklar flæskesteg uden ben til kun 14,95 kr. pr. ½ kg. Tilbuddet gælder fra søndag den 11. oktober til og med lørdag den 17. oktober.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.
Mest læste artikler